Pašarinis papildas Kobalto tabletės View larger

Pašarinis papildas Kobalto tabletės 1kg

Nauja

Pašarinis papildas atrajotojams kobalto tabletės  atrajotojams šalinti kobalto trūkumą.

Daugiau informacij

15,00 €

  Kobaltas įeina į vitamino B12 sudėtį (šiame vitamine jo yra 4,5 proc.), tuo pačiu lemia normalų virškinimo procesą. Be to, kobaltas specifiškai veikia fermentus: vienus aktyvina, kitus – slopina, stimuliuoja eritropoezę, gerina baltymų ir angliavandenių apykaitą. Kobaltas reikalingas gyvulių virškinimo trakto mikroflorai, kuri sintetina B grupės vitaminus.

  Trūkstant organizme kobalto, sumažėja apetitas, todėl gyvulys išliesėja. Plaukai – neblizga, lengvai lūžta ir krinta. Tokių gyvulių kraujyje nustatomas per mažas eritrocitų bei hemoglobino kiekis. Karvės duoda mažiau pieno, nerujoja, prasčiau pasisavina raciono baltymus, padažnėja susilaikiusių nuovalų, endometritų atvejų. Kobalto trūkumas dažniau pasireiškia veršeliams. Jie nustoja gerti pieną, sutrinka judesių koordinacija, dažnai gaišta nuo katarinio žarnų uždegimo.
  Gyvuliai akobaltoze suserga tose vietovėse, kur dirvoje kobalto randama mažiau kaip 3 mg/kg, o augaluose – mažiau kaip 0,05 mg/kg. Kobalto dažnai trūksta pašaruose iš balotų, durpingų ir smėlingų dirvų. Užtrūkusių karvių racione kobalto turėtų būti 4-8 mg, melžiamų – 7-14 mg. Kobalto kiekį gyvulio organizme galima nustatyti, tiriant vitamino B12 kiekį kraujyje ir kepenyse.

  Paskirtis: atrajotojams šalinti kobalto trūkumą.

  Suaugusiems stambiems galvijams 1 – 2 tbl. per dieną

  Veršeliams, avims, ožkoms 1 tbl. per dieną
  Vyresniems nei 6 mėn.veršeliams 1 – 2  tbl. per dieną
  Kobalto tabletes sutrupinti ir gerai įmaišius į pašarus sušerti. Galima minėta dozę sugirdyti ir su švariu geriamu vandeniu.

           

               Masė neto: 1kg

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: